Новини

Роз’яснення з деяких питань у сфері оцінки нерухомості!
20 грудня 2021, 09:30

Раніше Конфедерація будівельників України зверталася до Фонд державного майна України щодо надання роз’яснень з деяких питань у сфері оцінки нерухомості. Одночасно були отримані відповідні роз’яснення з аналогічних питань від саморегулівних організацій-оцінювачів ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українське Товариство Оцінювачів» та ГО Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки - АФО.

Враховуючи те, що згідно п. 19 НСО № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав» інвестиційна вартість відноситься до неринкових видів вартості, опрацювання трьох означених листів вимагає уточнення відповіді на питання: чи застосовується інвестиційна вартість при формуванні інвестиційного договору? З цим питанням КБУ знову звернулася до Фонду держмайна, на що отримала наступну відповідь.

Згідно із статтею 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» передбачено, що методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабміном України або Фондом держмайна України.

Особливості використання інвестиційної вартості, як бази оцінки, визначені пунктом 25 Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою Кабміну від 10.09.2003 №1440. Обов'язковість використання інвестиційної вартості під час укладання інвестиційного договору зазначеним нормативно-правовим актом не визначена.

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 04053, м. Київ, Бехтеревський пров., 4
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 51
e-mail: pr@kbu.org.ua