🪙 1,1 млн євро на відбудову в селі Ягідне: партнерство України та Латвії

🪙 1,1 млн євро на відбудову в селі Ягідне: партнерство України та Латвії

🪙 1,1 млн євро на відбудову в селі Ягідне: партнерство України та Латвії

 

🏠 У селі Ягідне завершили відновлення житлових об’єктів, реалізоване за фінансової підтримки Уряду Латвійська Республіка. До відбудови долучилася Україно-Європейська Фірма Діамант, член Ради директорів КБУ, яка відновила у селищі 71 об’єкт житлової інфраструктури, допомагаючи повернути людям безпечні та комфортні умови для життя.

 

👥 В селі Ягідне відбувся захід з нагоди завершення реконструкції об’єктів, які відновлювала Латвійська Республіка, участь в якому взяли Артем Рибченко, Заступник Міністра розвитку громад та територій України та Андрейс Пілдеговічс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні.

 

🏗️ У межах проєкту за кошти латвійської сторони на місці повністю зруйнованих будинків зведено 7 нових житлових об’єктів, капітально відремонтовано 5 приватних будинків та встановлено 6 каркасних будинків. Загальний обсяг інвестицій склав понад 1,1 млн євро.

 

📍 Як зазначив Артем Рибченко, село Ягідне стало одним із пілотних населених пунктів комплексної відбудови та символом відновлення, де ключовим результатом є не лише відбудоване житло, а й повернення людей до громади. Він подякував Уряду Латвії за системну підтримку та внесок у відновлення села, а також повідомив, що протягом 2025 року тут уже відновлено 16 багатоквартирних і 72 приватні будинки, тоді як Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України продовжує будівництво ще 4 нових об’єктів.

 

🧩 Окремо в межах відновлення громади триває розвиток соціальної інфраструктури. На базі зруйнованого місцевого клубу зводиться Центр розвитку громади, який поєднає функції простору для громадських, культурних та освітніх заходів а також фельдшерсько-акушерського пункту та укриття. Також триває облаштування другої адміністративної будівлі з меморіальним компонентом на території колишньої школи, яка під час окупації використовувалася як місце утримання місцевих жителів. Об’єкт передбачає створення виставкових і лекційних просторів, зон для психологічної підтримки, тоді як підвальне приміщення збережуть у первісному вигляді як частину пам’ятного простору.

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 

СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛

ДОЛУЧИТИСЬ ДО КБУ

Запрос успешно отправлен

Для перегляду та завантаження перейдіть за посиланням