👤15 листопада 2023 року Олександр Червак, виконавчий директор КБУ приєднався до першої зустрічі у форматі “DESOCO in Poland. Decentralized Thematic Social Dialogue for the Construction Industry”.
Організаторами виступили Федерація європейської будівельної промисловості (FIEC) та Європейська федерація працівників будівельної та деревообробної промисловості (EFBWW), які напередодні під час RECOVERY CONSTRUCTION FORUM 2.0 підписали Меморандум щодо сталої реконструкції України.
🤝Так, під час зустрічі учасники активно обговорили залучення європейських будівельних компаній до відбудови України, а також цілі та шляхи реалізації підписаного Меморандуму.
Також у форматі онлайн доєднався Раймонд Маєс, представник Directorate-General for Employment, Social Affairs and Inclusion (DG EMPLOYMENT). Він привітав колег з підписанням Меморандуму та зазначив, що DG EMPLOYMENT сприятиме його реалізації. Окрім цього, Раймонд Маєс розповів про тісну співпрацю з Урядом України та про майбутні зустрічі задля ще кращого обʼєднання зусиль.
👤Олександр Червак, виконавчий директор КБУ прокоментував окремо питання використання у будівництві азбесту. Так, в Україні використання такого будівельного матеріалу заборонено вже декілька років і тому надалі він не використовується. Однак, в той же час, Україна зіштовхнулась із забрудненнями токсичного характеру, внаслідок обстрілів та вибухів небезпечних отруйних речовин, що є складовими багатьох ракетних носіїв (ракет).
Тому одним з викликлів та проблем, які нині є в Україні - це правильна утилізація або переробка такого токсичного будівельного сміття. Наразі зруйновані об'єкти демонтуються, а залишки накопичуються, але поки не перероблюються.
🏗️Щодо трудових ресурсів. В Україні відчувається недостатність робочої сили у сфері будівництва. Відомо, що такий дефіцит спостерігався і до війни, адже багато українських будівельників працювали за кордоном, наприклад у Польщі або Німеччині. А після повномасштабного військового вторгнення рф на територію України втрата трудового потенціалу наразі оцінюється вже понад ніж 30% (за рахунок великої кількості загиблих, мобілізованих та тих, що виїхали з країни).
Тож, Конфедерація будівельників України (КБУ) готує певні кроки-пропозиції, які варто впровадити, враховуючи майбутні об'єми робіт при масштабній відбудові. Так як, наразі будівельний бізнес ще покриває свої потреби, хоча важко, але покриває. Однак вже зараз є розуміння, що наших власних потужностей, на жаль, не вистачить. Серед необхідних питань, що потребують вирішення, зокрема, є наступні:
✅Проведення спеціальних тренінгів та збільшення навчальних програм у вищих навчальних закладах.
Сьогодні необхідне збільшення навчальних програм у навчальних вузах, зокрема, що стосується будівельних та інженерних напрямів та спеціальностей. Аби навчати молодь тих професій, яких вже зараз не вистачає і в яких буде надзвичайна потреба у майбутньому.
Також Україна сьогодні виконує та впроваджує багато зобов'язань щодо відповідності нормам Європейського Союзу. Відповідні закони приймаються швидко, але фахівці не встигають вивчати та переймати досвід.
✅Програми реабілітації людей та повернення тих, хто покинув її через війну.
В Україні необхідно напрацьовувати та впроваджувати програми реабілітації людей, що зазнали фізичних та психологічних травмувань внаслідок війни. Таким людям потрібно надавати підтримку, залучати максимально до процесів відновлення та відбудови України, в тому числі це стосується і будівельної галузі. Сьогодні варто заохочувати повертатись людей в країну, мотивувати до цього. Наприклад, кращими умовами праці або ринковою заробітною платою тощо.
✅Міграційна політика та залучення до роботи в Україні.
Ресурсів, що сьогодні має Україна буде замало. Необхідно розробити умови залучення працівників з інших кран, але враховуючи питання безпеки та багато інших. Адже зрозуміло, що багато європейців не захочуть їхати в Україну працювати будівельником, а тому має бути вироблена чітка стратегія безпекової міграційної політики для залучення будівельників ззовні.
✅Створення спеціальних ID-карток для будівельників.
На жаль, в Україні великий відсоток людей, що працювали неофіційно в будівництві. І є ініціатива щодо створення спеціальних ID-карток для будівельників, в яких відстежуватиметься весь досвід того чи іншого спеціаліста - від здобуття фахової освіти до майбутнього кар’єрного зросту і постійного підвищення кваліфікації. Це передбачатиме соціальний захист для працівників, а для бізнесу це б спростило пошук кваліфікованих кадрів.
Окремо учасники також обговорили середні заробітні плати в українських будівельників, яка площа території України замінована та скільки необхідно часу для розмінування і багато іншого.
💬“Україна відкрита до будь-яких ініціатив та підтримки від європейських країн. У нас, з огляду на триваючу війну, рішення зараз приймаються швидко, а в Європі, на жаль, потрібно на все багато часу, зокрема, на бюрократичні питання”, - резюмував Олександр Червак.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

