💹Гривневі депозити восени: до листопада ставки не зміняться
🏦Після рішення Національного банку України залишити без змін облікову ставку та інші монетарні інструменти, зокрема ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами, яка є основою для формування дохідності гривневих вкладів, у найближчі 1,5 місяці середні ставки за гривневими депозитами залежно від терміну розміщення залишаться на рівні 13-14,5% річних - такий прогноз надав Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ, члена Ради директорів КБУ.
📈За словами банкіра, протягом трьох місяців спостерігається поступове зниження інфляції. Тому дохідність для клієнтів за вкладами за “старої” облікової ставки автоматично зросте.
“У річному вимірі інфляція скоротилася з 15,9% на початку червня до 13,2% у серпні. Відтак найближчим часом за збереження наявних депозитних ставок розмір пасивного прибутку може збільшитися до 3%”, — пояснив експерт.
💰За його розрахунками, до кінця жовтня найбільші ставки пропонуватимуться на вклади терміном від 6 до 9 місяців, а також на річні депозити. Він вважає, що протягом вересня–жовтня понад 70% нових вкладів відкриватиметься саме на такі терміни. Близько 15% становитимуть вклади від 3 до 6 місяців, а частки вкладів на 9–12 місяців та понад 1 рік складуть по 5–7%.
Дмитро Замотаєв не виключає, що у вересні-жовтні деякі банки можуть розпочати “сезон лояльності”, пропонуючи новим вкладникам додаткові бонуси до 1 в.п. до чинних ставок. Саме тому, на його думку, максимальні ставки можуть сягнути 16,5-17% річних.
🧾Крім того, можливе запровадження додаткових преференцій, приміром, у випадку дострокового розірвання договору або більш вигідні умови для депозитів, що передбачають можливість поповнення вкладу чи зняття нарахованих відсотків.
💬“Як і раніше, регулятор сприятиме активному розвитку короткострокових вкладів, тому банки збережуть високу дохідність саме таких депозитів. Разом із тим, ми припускаємо, що восени активність громадян буде помітною і в інших сегментах: багато що залежатиме від стратегії банків із залучення коштів населення, їх маркетингової активності та впроваджених акцій і стартових бонусів за відкриття вкладів”, — зазначив фахівець.
📉“Депозити — це не про “золоті гори” і не про надприбутки. Однак, і це, на мій погляд, є найважливішим: громадяни не втратять купівельну спроможність заощаджень, а за позитивних економічних умов матимуть змогу незначно заробити на власних заощадженнях”, — наголосив експерт.
На думку банкіра, розвиток гривневих депозитів восени залежатиме від низки важливих факторів, серед яких:
🔹Ситуація на валютному ринку. Стабільні курси долара та євро (відповідно міцна гривня) стимулюватимуть цікавість громадян до розміщення коштів на гривневих депозитах.
🔹Подальший розвиток економіки та рівень інфляції. Якщо тренд до зменшення інфляції триватиме (за прогнозами очікується, що наприкінці року інфляція не перевищить 10% у річному вимірі), то варто очікувати подальшого зниження облікової ставки. Відтак громадяни можуть поводитися більш гнучко, відкриваючи вклади за найвищими на поточний момент ставками.
🔹Безпекова ситуація в країні. Від воєнних ризиків до енергетичної безпеки: чим менший ступінь невизначеності, тим більше громадян поводитиметься впевнено, плануючи своє життя стратегічно. Збереження та примноження власних заощаджень — це природне прагнення до впорядкованого, гармонійного життя.
🗄️“Швидкий мир — радше гіпотеза, проте для потенційних вкладників украй важливо розуміти поточний безпековий рівень. Адже покласти гроші на депозит тією чи іншою мірою вимагає від людини впевненості в завтрашньому дні. Розуміємо, що марно закликати людей відкривати вклади, адже це не “рулетка”, ніхто не планує марно наражатися на ризики. Тому кількість вкладників, окрім суто економічних передумов, залежатиме ще й від воєнних чинників.
🤝Своєю чергою банки докладатимуть максимум зусиль, щоб спонукати людей до більшої довіри до гривні та відповідно до гривневих вкладів. Якщо позитивні прогнози справдяться, то варто очікувати, що у 2025 році порівняно з минулим роком кількість нових вкладників може зрости щонайменше на 5–7%”, — підсумував Дмитро Замотаєв.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!💙💛

