📣 Робоча зустріч з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України - Міністром розвитку громад та територій України: обговорено ключові питання розвитку будівельної галузі

📣 Робоча зустріч з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України - Міністром розвитку громад та територій України: обговорено ключові питання розвитку будівельної галузі

📣 Робоча зустріч з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України - Міністром розвитку громад та територій України: обговорено ключові питання розвитку будівельної галузі

 

📆 01 квітня 2026 року відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби з представниками бізнесу щодо ситуації в будівельній галузі, в тому числі з членами Конфедерації будівельників України.

 

Участь у заході взяли: Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій України, Сергій Сухомлин, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України, Данііл Меньшиков, в.о. голови Державної авіаційної служби, Лев Парцхаладзе, Президент КБУ та понад 35 девелоперських і будівельних компаній. 

 

Також до зустрічі долучилися члени КБУ: Смайл Девелопмент, Креатор-буд, Ковальська, Будівельний Альянс Груп, Royal House, Трест Житлобуд-1, Інвестор, Perfect Group, К.А.Н. Девелопмент, BGV Development, Т.М.М., Taryan Group, Інтеграл-буд, GEOS, Д-І-М, SENSAR Development та інші.

 

Серед ключових тем:

🔹 підготовка до опалювального сезону в рамках чого планується створення відповідної робочої групи;

🔹 фінансування будівельних проєктів та необхідність стабільних правил у дозвільній системі, що є критично важливим для розвитку іпотечного та банківського кредитування.

 

🗃️ Окрему увагу приділено питанням містобудівної документації, зокрема неврегульованості між генеральними планами та детальними планами територій, а також необхідності впровадження регулярного містобудівного моніторингу.

 

📍 Учасниками було обговорено проблему тиску на девелоперів через відсутність чіткого тлумачення окремих норм, у тому числі щодо пайової участі, та необхідність її системного врегулювання.

 

💻 Важливим інструментом розвитку галузі визначено цифровізацію процесів. З 1 квітня запроваджено обов’язковий цифровий контроль прийняття об’єктів в експлуатацію через застосунок «Прозоре будівництво». Також вперше введено обов’язкове внесення містобудівної документації до державного кадастру. 

 

💡 Учасники зустрічі обговорили й нові підходи, зокрема можливості використання штучного інтелекту для перевірки проєктної документації. За підсумками домовилися про регулярний формат таких зустрічей – на щомісячній основі. 

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!💪

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 

СЛАВА УКРАЇНІ!💙💛

ДОЛУЧИТИСЬ ДО КБУ

Запрос успешно отправлен

Для перегляду та завантаження перейдіть за посиланням