🏗️ТОП-5 помилок при заповненні/поданні повідомлень про початок будівельних робіт за будівельним паспортом
Державна інспекція архітектури та містобудування України проаналізувала найпоширеніші помилки при подачі повідомлення про початок виконання будівельних робіт, та надала роз’яснення, як уникнути цих помилок.
❌Помилка 1. Повідомлення подається особою, яка не є власником/користувачем земельної ділянки та/чи об'єкта будівництва.
Замовник має право здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи тільки, якщо є власником/користувачем земельної ділянки та/або об`єкта будівництва. У разі здійснення будівельних робіт щодо об'єктів, що належать територіальним громадам на правах комунальної власності, можливе делегування функцій замовника від місцевих рад до виконавчих органів шляхом створення у ЄДЕССБ відповідного документу. У такому випадку повідомлення подає власник земельної ділянки/обʼєкта та долучає відповідний документ.
❌Помилка 2. Відсутність згоди співвласників земельної ділянки та/або об'єкта будівництва.
У випадку, коли земельна ділянка та/або об'єкт будівництва належить замовнику на праві спільної власності, для отримання послуг у сфері будівництва замовниками повинні бути усі співвласники або хтось із власників за наявності згоди решти співвласників.
❌Помилка 3. Повторне подання повідомлення новим власником ділянки/об'єкта незавершеного будівництва.
Новий власник не може подати повідомлення, якщо таке вже зареєстровано в ЄДЕССБ за попереднім власником. Для продовження будівельних робіт новому власнику потрібно внести зміну у вже зареєстроване повідомлення або скасувати його і подати нове.
❌Помилка 4. Допущення помилок під час внесення відомостей у повідомлення.
При заповненні форми повідомлення переконайтесь у правильності заповнення усіх даних, зокрема щодо кадастрових номерів земельних ділянок, адрес, РНОКПП тощо. Рекомендується звіряти правильність внесених відомостей з відповідними офіційними документами.
❌Помилка 5. Будівельний паспорт не підтверджений уповноваженим органом архітектури та містобудування (УОМА).
У разі не підтвердження замовнику необхідно звернутися до УОМА з метою з'ясування підстав для непідтвердження будпаспорту. Створення будпаспортів у ЄДЕССБ є обов'язковим від 1 вересня 2020 року з присвоєнням реєстраційного номера у форматі BP01:0000-0000-0000-0000. Щодо будівельних паспортів створених до зазначеної дати замовнику при поданні повідомлення про початок виконання будівельних робіт достатньо заповнити відомості про будівельний паспорт згідно з формою повідомлення (Постанова КМУ №466).
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛

