🎗️ Верховна Рада України ухвалила закон про будівництво Музею Революції Гідності
29 квітня 2026 року Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт №14166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей проєктування та будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності».
📌 Документ визначає спеціальні умови реалізації одного з ключових об’єктів державного значення та спрямований на усунення законодавчих і містобудівних бар’єрів, які тривалий час унеможливлювали реалізацію проєкту. Йдеться не лише про архітектурне рішення, а про державний крок у вшануванні пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Зокрема, законом передбачено:
🔹 створення спеціального правового режиму для будівництва меморіального комплексу;
🔹 зняття обмежень щодо розміщення об’єкта в межах «червоних ліній» алеї Героїв Небесної Сотні в місті Києві;
🔹 встановлення гранично допустимої висотності відповідно до проєкту-переможця міжнародного архітектурного конкурсу;
🔹 усунення обмежень на проведення будівельних робіт поблизу об’єктів культурної спадщини, для яких не визначено межі зон охорони;
🔹 незастосування окремих планувальних обмежень і режимів використання територій у межах зон охорони пам’яток.
📊 Прийняття закону дозволяє врегулювати існуючі правові колізії та розблокувати реалізацію проєктів – переможців міжнародного відкритого архітектурного конкурсу щодо створення меморіалу та будівлі Музею Революції Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні в Києві.
🤝 Реалізація цього рішення має не лише інфраструктурне, а й суспільне значення, формуючи простір національної пам’яті та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.
🗒️ Довідково:
24 лютого 2026 року законопроєкт №14166 був підтриманий у першому чвитанні, детальніше за посиланням: https://kbu.org.ua/news/verkhovna-rada-ukrainy-pidtrymala-zakonoproiekt-shcho-dozvolyt-rozblokuvaty-protses-budivnytstva-muzeiu-revoliutsii-hidnosti
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛

