🏘️Як відновлювали Лондон
Команда Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України вивчала відновлення різних країн і міст й розповіла, як міжнародний досвід перекликається з українським: чим можемо надихнутися, чому навчитися.
Лондон.
Лондон був одним із європейських міст, які найбільше постраждали під час Другої світової війни. За різними оцінками, на місто впало понад 20 тисяч бомб. У Лондоні було знищено 60% усіх будівель, це близько 100 тисяч будинків. Більше мільйона людей залишилися без житла.
Масштаби руйнувань у Лондоні були катастрофічними. Через те, що вулиці міста були щільно забудовані і майже не було відкритих просторів, руйнація будинків стрімко зростала.
Одразу після війни відновлення житла стало одним з основних завдань для міської влади Лондона та Уряду Великої Британії. За час війни Лондон залишило 3-4 мільйони осіб. Тож для їхнього повернення потрібно було швидко будувати. Одразу придумали програму зведення тимчасового соціального житла з готових конструкцій.
Паралельно люди самі заселялися у вагончики, табори, автобуси і власноруч зводили тимчасові будівлі. Такий рух отримав назву “сквотинг” – самозаселення – і тривав до 1950-х років. Програма тимчасового житла не була завершена через початок повноцінної відбудови, яка закріпилася документом «План Великого Лондона».
Для лондонців знищення міста стало не лише трагедією, але й можливістю позбутися застарілого тісного депресивного житла, незручної інфраструктури та побудувати щось зовсім інше. Серед багатьох ідей відбудови лондонці підтримали революційний задум архітектора Патріка Леслі Аберкромбі. Він і став розробником «Плану Великого Лондона».
Архітектор запропонував створити невеликі міста на околицях Лондона і туди переселити містян. Так було затверджено створення восьми міст-супутників. При цьому Уряд зобов’язався забезпечити зручне сполучення нових поселень з центром.
Щодо відбудови самого Лондона, то вирішили залишити тільки те, що не було зруйновано. Як жартують самі британці, це були двоповерхові автобуси і телефонні будки. На місці знищених кварталів почали масово зводити багатоповерхівки за соціальною програмою, як спосіб використання обмеженого міського простору.
Гроші на відбудову британці здебільшого використовували від державних програм соціального житла. Також залучали іноземну допомогу (за Планом Маршалла), приватні інвестиції та можливості місцевих муніципалітетів.
Досвід Лондона показує, що швидке будівництво, планове зонування, використання інноваційних технологій та підтримка держави є ключовими факторами успішного відновлення житла.
👉Більше про те, як відновлювали Лондон читайте за посиланням: https://www.facebook.com/agency.for.restoration/posts/pfbid02ess55HLkg1WipmdQzycNKU6jMGkryg9mVsEewQASQDjNQckJxfCrcBNozcfWr6c3l
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛

