🏘️Як відновлювали Південну Корею

🏘️Як відновлювали Південну Корею

🏘️Як відновлювали Південну Корею

 

Команда Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України вивчала відновлення різних країн і міст й розповіла, як міжнародний досвід перекликається з українським: чим можемо надихнутися, чому навчитися. 

 

Південна Корея.

 

Корейська війна стала одним з найбільших за кількістю жертв конфліктів і першим прикладом зіткнення у XX сторіччі двох геополітичних блоків – Сполучених Штатів Америки і їх союзників та СРСР. Внаслідок війни загинуло не менше 3 мільйонів осіб, було зруйновано понад 80% промислової та транспортної інфраструктури обох частин півострова, близько половини всього житлового фонду.

 

Після Другої світової війни на Корейському півострові були утворені дві окупаційні зони під управлінням США та СРСР. Межею поділу стала 38 паралель. Втім, наявність зон не стала запорукою довгого та стабільного миру у регіоні. Вже у червні 1950 року Північна Корея напала на своїх родичів та сусідів. Її підтримували Китай і Радянський Союз, а Південну Корею – США та союзні країни. Бойові дії завершилися перемир'ям 27 липня 1953 року.

 

Шлях до економічного зростання не був легким та швидким – він тривав близько 20 років і фінансувався переважно за допомогою грантів та кредитів США. Відновлення почалося з поставок продовольства і будматеріалів та відбудови ключових об’єктів соціальної інфраструктури, дорожньої мережі, систем зв'язку. 

 

Напевне, найкращим прикладом відбудови стала столиця – Сеул. Місто кілька разів переходило з рук в руки, внаслідок чого перетворилося на суцільні руїни. Його відновлення на першому етапі тривало більше 10 років. За відсутності єдиного плану місто відбудовували не досить системно, але швидко.

 

З 1960 по 1975 рік населення Сеулу збільшилось з 1,5 до 5,5 мільйонів через урбанізацію та індустріалізацію. У 1966 році було схвалено план розвитку міста на 20 років, який передбачав систему планування та зонування територій, для кожної з яких висувалися певні вимоги. Вже у 1972 році було схвалено 10-річний план будівництва соціального житла, в межах якого було побудовано декілька мільйонів квартир. Все це і сформувало сучасний образ міста – величезний мегаполіс із незліченними хмарочосами, широкими магістралями та постійним потоком автомобілів, вир життя і технологій. 

 

Країні довелося повністю змінити економічну модель – з аграрної на індустріальну, а потім і на постіндустріальну. Південна Корея розпочала політику індустріалізації, спрямувала виробництво на експорті, запровадила численні пільги для великих національних фінансово-промислових груп, зокрема у вигляді кредитів, субсидій та захисту від іноземної конкуренції.

 

Варто зазначити, що «корейське економічне диво» мало і зворотну сторону, а саме елементи планової економіки – п'ятирічки, контроль за економікою, регулювання експорту, визначення пріоритетних галузей економіки тощо. 

 

👉Більше про те, як відновлювали Південну Корею читайте за посиланням: https://www.facebook.com/agency.for.restoration/posts/pfbid02bGPxF9vR2NhN63Tr2aaJRpmbHvRhmxE55rQHJXE48B9GqDpEFtbFETCaQfZmAq2Nl 

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛

ДОЛУЧИТИСЬ ДО КБУ

Запрос успешно отправлен

Для перегляду та завантаження перейдіть за посиланням