💼Практичні кроки виходу українських компаній на ринок Європейського Союзу
🌐14 листопада 2024 в рамках виставки ReBuild, що відбулась у Варшаві, Польща, відбувся воркшоп щодо питань інтеграції України та ЄС.
🗣️На запрошення Європейської Комісії у заході в якості спікера взяв участь представник КБУ в Івано-Франківській області Борис Ніколенко, який розповів про досвід компанії Імператив у процесі інтеграції на ринок Європейського Союзу.
Особливість заходу полягала в тому, що на ньому були наведені практичні кроки виходу українських компаній на ринок Європейського Союзу. Дана тема є актуальною з точки зору надходження валюти в Україну та підтримки таким чином економіки.
📍Так, для учасників воркшопу, в тому числі членів КБУ, котрі мають намір вийти на ринок ЄС, Борис Ніколенко в деталях розповів, як проходить процедура сертифікації будівельної продукції в ЄС (без якої важко продавати товар в ЄС) та як проходить процес входження українського бізнесу в Польщу.
⚖️Крім того, було виконано порівняння умов ведення бізнесу між країнами. Зокрема, умови ведення бізнесу та адміністрування податків у Польщі є легшими у порівнянні з Україною. Для майбутньої інтеграції України в ЄС, а також для приваблення іноземних інвесторів в Україну, необхідно змінювати передусім податкове, митне, банківське законодавство (необхідна лібералізація на прикладі Польщі).
👥Серед спікерів та гостей заходу також були: Керівник Nova Post (Польща) Андрій Колпаков, колишній Міністр економіки України Тимофій Милованов, представники Європейської Комісії Якуб Боратинський та Яніс Айсзайлнікс, Віце-президент Польсько-української торгової палати Даріуш Шимчиха та багато інших.
☝️До речі, у зв‘язку із розширенням мережі Nova post в ЄС, компанія зацікавлена у наданні якісного сервісу та залученні українських компаній в якості клієнтів. У зв‘язку з цим, компанія обрала для себе стратегію клієнтоорієнтованості та може запропонувати конкурентні ціни на свої послуги для розвитку українського бізнесу в ЄС, зокрема й для виробників будівельних товарів. Така кооперація може бути взаємовигідною для розширення збуту українських виробників.
👉У разі потреби первинного консультування з питань виходу на ринок ЄС та проходження процедури сертифікації будівельної продукції, члени КБУ можуть звертатись до представництва КБУ в Івано-Франківській області.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! 💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ! 💙💛

